ווינג – צ'ון עובד בזירה? כנסו ותופתעו!

הדיון הזה מכיל 12 תגובות, ויש לו 5 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Erez לפני 1 שבוע, 1 יום.

 • מאת
  תגובות
 • #6006
  תמונת פרופיל
  Erez
  משתתף

  הפתעה…….

  אלןף העולם ג'ון "בונס" ג'ונס. מוכיח שזה עובד.

  ראיתי את הקרב בשידור ישיר מהתחלה עד הסוף, כל מה שג'ונס עשה הוא כינס את עצמו עשה מדיטציה הפך להיות מרוכז וממוקד, הכנה מושלמת.

  בקרב הוא היה רגוע ומרוכז, קודם כל – הגנה, וכאשר יש פרצה – התקפה ויציאה.

  איך הוא עשה זאת? בצורה פשוטה –  בדרך הקצרה ביותר, עבודה על שיווי משקל נכון, ידיים במצב של הכן כל הזמן, שמירת מרחק, טכניקת עבודת ידיים שלא כל כך מבינים אותה או רואים אותה תוך כדי הקרב, מבט למרכז הגוף של הידיב, הסתכלות מרחבית שכך אפשר לבלבל את היריב וגם להגן בו זמנית.

  בואו נראה:

  גוסטף בעמידת המוצא שלו מסתכל לפנים של ג'ונס, אין לו אפילו סיכוי לראות את הבעיטה אלה להגיב רק על ידי אינסטינקט, היד יורדת להגן באיחור וגם אם הייתה יורדת בזמן, זה עדיין היה נכנס. מה שהיה צריך לעשות במידה והיה מוכן, זה פשוט להתרחק אחורה בדילוג של רגל עוקבת רגל.

  מצד שני, ג'ונס מסתכל למרכז הגוף, שולח את הרגל קדימה בקרוס ישר לברך, הברך מתקפלת כלפי מטה, מרחק וייצוב משקל הגוף מושלם.

  יציאה מבעיטה, אותו משקל על רגל שמאל, הרגל הבועטת נסוגה לאחור והיא תייצב עמידה ישרה, היד של ג'ונס עולה למגננה, והעיניים בוחנות את הנזק במבט על פני היריב.

  מכנים אותה אובליק קיק (בולשידו), השם המקורי סטומפ קיק, למרות היותה בכמה אומניות לחימה, שלא מין המאה הקודמת, הבעיטה הייתה עדיין קיימת ומתאמנים עליה מאות שנים במנזרי שאולין שונים שכן היא אחת מבעיטות הבסיסי.

  פשוט אי אפשר לצפות לה, היא יכולה להיות קטלנית ביותר אפילו אם יש ליריב רגל ברזל, אין שום קשר ליריב כי רגליים בנויות באותה צורה אצל אנשים, היא נבעטת לשוק, לברך, מעל הברך, לצד הפנימי או החיצוני של הברך.

  איך הוא אמר? בעיטה אחת נכונה שמאומנת היטב, עדיפה על אלפי סוגי בעיטות.

  אימוני קונג פו על הבעיטה.

  הדגמה: היריב אפילו לא רואה את הבעיטה כי הוא עסוק בהגנה על החלק העליון.

  המשך הסבר על הקרב………….בהכנה.

 • #6008
  תמונת פרופיל
  Erez
  משתתף

  אין דרך לערוך תגובה, או שאני לא רואה טוב.

  זה לגבי ההוא שאמר……

 • #6009
  תמונת פרופיל
  Erez
  משתתף

  …….המשך

  אחד הדברים הבסיסים (עם עוד הרבה דברים בסיסים)  שלומדים ווינג-צ'ון זה, מרחק או מרחב,  דרך קצרה לתקיפה, השתמשות בזרועות כמנוף, המוטוריקה של הגוף מתפרצת לנקודה אחת.

  דרך קצרה לתקיפה היא JAB במונחים של אגרוף, אבל מה קורה כאשר JAB הופך להיות הכלי הראשי לתקיפה במקום סוגים שונים של PUNCH?

  כניסה ויציאה

  ג'ונס מסתכל לנקודה מרכזית, שימו לב להבדלי הגובה בעמידה, העמידה של גוסטף לא נכונה, לא יציבה, כף רגל ימין פונה לבחוץ ורגל שמאל לא מובילה אלה מקובעת.

  רגל ימין של ג'ונס כמו קפיץ, היא הנקודה שממנה תצא ההתקפה של הגוף עד לקצה יד שמאל, רגל שמאל מוכנה לצאת קדימה, ויד ימין מוכנה לעזור בהתקפה למרות שהיא נמצאת במצב הגנתי.

  רגל ימין מקפיצה את הגוף ורגל שמאל נשלחת קדימה, יד ימין מסיטה את היד של היריב ויד שמאל כבר בדרך לסנטר.

  היריב נשאר מקובע עם הרגליים.

  הרגל השמאלית של ג'ונס נשענת כרגל ציר, רגל מתחילה להתיישר, התקפה עם שתי ידיים יחד, הסטה עם יד ימין ותקיפה עם יד ימין שמתיישרת לתוך הסנטר (לא בסיבוב לא מלמטה ) JAB עם כל הגוף, היד הימנית של היריב למטה ולא בשימוש משום שלא הייתה מוכנה ומיד תבינו למה לא הייתה מוכנה.

  שיא ההתקפה, שתי ידיים בפנים, יד ימין בסנטר/גרון, הידיים של היריב בחוץ, רגל ימין של ג'ונס עם כל הגוף כמקשה אחת, רגל שמאל תשמש ליציאה מתקיפה.

  יציאה מהתקפה, רגל ימין משכה הצידה רגל שמאל המשענת של הגוף, יד ימין עדיין למעלה כמגן, הידיים של היריב במצב גרוע כי כל הגוף חשוף בניגוד לג'ונס שנשאר מצומק.

  הסתיימה התקפה, היריב עדיין עם ידיים למטה, ג'ונס לקח את רגל שמאל לאחור ופותח מרחב, מיד שתי הרגליים במצב של היכון, וממצב זה הוא יכול לפתוח איזה רגל שירצה למתקפה נוספת, (שגם הגיעה).

  יד לא מוכנה? כי כל זה קרה בשנייה! שימו לב לשעון!

  המשך…….

 • #6012
  תמונת פרופיל
  איליה סקברונסקי
  מנהל פורום

  היי ארז מה שלומך?

  נהנתי לקרוא את הניתוח קרב שלך!

  אשמח לפרסם אותו במגזין תחת שמך כשתסיים, ברשותך כמובן 😉

  לגבי עריכה יש בצבע אפור מתחת לתאריך.

 • #6013
  תמונת פרופיל
  מאור לוי
  מנהל פורום

  זה יכול לעבוד במידה שאחד כמו גונוס יש לו את כול ארבעת הברים הבסיסיים שכול לוחם חייב אגרוף אהבקות גוגטסו ברזילאי בנוסף תמיד ניתן לראות אלמנטים
  מגודו קראטה טאקוונדו קאפווארה ווינג צון גם קרב מגע זה אלמנטים בלי המכלול יהיה קשה ליישם , אבל בלי קשר מהשיטות הסיניות שי אלפי כאלה להגנה עצמית וקרב פנים אל פנים ווינג צון יחד עם סנדה , וסאנשו מהבולטות והפרקטיות יותר

 • #6014
  תמונת פרופיל
  מאור לוי
  מנהל פורום

  כמובן בארבעת הדברים אגרוף תאילנדי אגרוף קלאסי אהבקות חופשית או יווני רומי, וגוגטסו ברזילאי

 • #6015
  תמונת פרופיל
  שי רגב
  מנהל פורום

  ארז, אחלה הסברים וניתוח. אכן, גם אני מאוד מחזיק מ-"הבעיטות הסיניות".

 • #6018
  תמונת פרופיל
  Erez
  משתתף

  או קיי, אני ימשיך יתייחס בסוף, אני לא מת על ג'ו רוגאן, בתכנית רדיו יש לו התייחסות לעבודת ידיים של כמה לחמי MMA ששייכת לווינג-צ'ון. רוגאן קורא לזה

  קונג-פו, אבל גם המקור/בסיס של ברוס לי היה ווינג-צ'ון, ברשותכם אני ייתן פרשנות פשוטה לאלה שמפרסמים סרטונים של ווינג-צ'ון בזירה ומנסים לעשות מזה בלוף,

  כדי להיות בזירה במיוחד תחת תנאים של MMA , צריך להיות תלמיד ברמה גבוהה ולא איזה מטומטם שעושה תנועות ידיים כאילו הוא מפחיד מישהו.תלמיד יכול להיות ברמה גבוהה על הנייר , לא אומר שהוא ברמה גבוהה בפועל, משום שמעולם לא התנסה בקרב משום שווינג-צ'ון זה לצרכי הגנה בלבד, כאן בזירה אתה חייב לשנות גישה ולהיות תוקפן. כדי להיות תוקפן הגישה צריכה להשתנות ומשום זה אומרים בעולם שברוס לי זנח את הווינג-צ'ון לטובת שיטה מפותחת יותר הג'יט קון דו. כמו כן לג'ונס יש יתרונות נוספים בארסנל במידת הצורך שהם האבקות, ג'ו ג'טסו, הם לא משנים את העובדה שזה לא מה שניצח לו את הקרב, ג'ונס ניצל את כל האלמנטים בצורה אינטיליגנטית ונכונה של הכללים ולכן גוסטפסון אפילו לא היה קרוב לעשות משהו רציני, אם ג'ונס למד ווינג-צ'ון? אני לא יודע, יכול להיות שזה סוד שלו. אם זה מה שהוא עשה בקרב? כן! אם במודע או לא במודע.

  במקרה הזה:

  ג'ונס כבר מוכן עם יד ימין מעל יד שמאל של היריב כדי לבטל אותה, כתף שמאל מתוחה לאחור, גב ישר, ורגל ימין של ג'ונס לא רואים נמצאת טיפה קדימה, כאן הוא הולך לבלבל כי הוא ידחוף עם רגל ימין ולא שמאל. אמנם זה ייתן פחות כוח למכה אבל הטכניקה שהוא משתמש בה תפתור את הבעיה.

  היריב עומד לא יציב ולא נכון או לא מוכן, שוב פעם אין פיסוק רגליים נכון, רגליים קרובות ורגל ימין  באוויר , רגל שמאל לא יכולה להוביל במקרה הזה, אם רגל ימין הייתה מקובעת נכון, היה יכול בקלות לדחוף חזק לאחור ולנסות לא לספוג את המכה.

  אז כאן אפשר לראות שאכן היריב לקח צעד לאחור, אבל לא מספיק כדי למשוך את הגוף כדי לספוג מינימום מכה, יד ימין לא מגנה נכון, היא פשוט בחוץ, במקרה זה אם היה מספיק מיומן בעבודת ידיים, היה יכול למשוך את המכה למטה, מכיוון שזה קורה בשנייה אחת זאת בעיה למי שלא מיומן.

  בדיוק מה שעושה ג'ונס ליד שמאל של היריב, מוריד אותה למטה ומבטל אותה, הגוף מתוח, כתף קדימה ויד ימין בתוך הסנטר בJAB פשוט, לא קרוס לא הוק ולא כל אגרוף אחר בלקסיקון של איגרוף.

  המשך……

  • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 שבועות, 6 ימים ע"י  Erez.
 • #6028
  תמונת פרופיל
  Erez
  משתתף

  …………עכשיו…..

  שוב המרחק והמרחב.

  כניסה עם הברך.

  דחיפה ויציאה.

  מרחק יד.

  היריב מנסה לתקוף, צעד אחורה יד קדימה, הגנה נכונה.

   

  בעיטות…..לסיום……..

   

 • #6030
  תמונת פרופיל
  Erez
  משתתף

   

  בעיטה 1

  בעיטה קדמית, כל הגוף מתוח.

  יציאה מבעיטה, עמידה נכונה, מרחק יד, יד שמאל בקלות יכולה לחזור ליריב שפותח את שעריו לרווחה.

   

  בעיטה 2

  כל הגוף מתוח ובתנועה, שתי הידיים של היריב הולכות למטה, אין הגנה לראש, יד ימין של ג'ונס שומרת ומוכנה.

  יציאה מבעיטה, מרחק, אותה יד ימין שומרת נמצאת כבר על הכתף של היריב שנמצא עם שתי ידיים למטה, יד ימין יכולה לתת סטירות חופשי 🙂 יד שמאל מוכנה למעלה.

  בעיטה 3

  כניסה לבעיטה קדמית.

  יוצא מבעיטה וכבר היד על הגרון, כמובן שוב מרחק, יד שמאל מגנה, רגליים כפופות יושבות כמו קפיץ על השרירים.

  היריב ראש פתוח גוף פתוח, ידיים במצב גרוע, עמידת רגליים הזויה.

   

  כך גרם ג'ונס לגוסטף להתייאש מהקרב מהר מאד, ואמרתי את זה לפני הקרב, ג'ונס לא ממהר לגמור קרבות. ואם יגידו סטרואידים? בשביל מה שהוא עשה הוא אפילו לא היה צריך להתעייף.

 • #6031
  תמונת פרופיל
  Erez
  משתתף

  וזה בונוס ממני.

  תהנו!

 • #6179
  תמונת פרופיל
  שובל צורן
  משתתף

  ניתוח יפה ומרשים. ג'ון ג'ונס לוחם מצוין ואפשר ללמוד ממנו הרבה

 • #6229
  תמונת פרופיל
  Erez
  משתתף

  הנה עוד סרטון שמסביר למה אני לא היחיד שחושב, מסתבר שזה אפילו חשב לפני.

  כאן הוא מסביר על אותה בעיטה שלא צריך יותר ממנה, אם אתה מתאמן עליה 10.000 פעם  🙂

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. להתחברות/הרשמה לחץ כאן