fbpx

פורום אומנויות לחימה

 
‏מועדון אומנויות לחימה‏
קבוצה ‏ציבורית‏ · ‏1,032‏ חברים
הצטרף לקבוצה
שמתי לב שאין פורום נורמלי באינטרנט שאפשר לשתף ולהשכיל מאחרים ולכן פתחתי את הפורום הזה מקווה ויצליח וכולם יקבלו ויתנו בלי שום אגו או תחרות. מטרת הפורום...
 

האינסטגרם שלנו

תובנות לאחר גרנד סלאם פריז

ברוך שמאילוב

המאבק בין ברוך שמאילוב לטל פליקר קרוב מאוד להכרעה, ואם לא יקרה משהו יוצא דופן ברוך ייצג אותנו בטוקיו.
ברוך אכן שייך לצמרת העולמית בקטגוריה שלו – וביום נתון יכול להביא מדליה, אבל גם הוא מבין שההישגים המשמעותיים שהביאו אותו לצמרת הושגו בתקופות שבהן היפנים הקוריאנים כמעט ולא מתחרים,
אבל כעת, בישורת האחרונה לאולימפיאדה, כשהתחרויות הופכות למאתגרות יותר, ברוך צריך להעלות את הרמה כדי להתייצב בצמרת.
ברוך ג’ודוקא מאוד פיזי ולכן הוא התקשה עם המונגולי (שפיזי לא פחות ממנו) בפריז.
כדי להיות ראוי למדליה בטוקיו ברוך צריך לשפר את הטכניקה כך שיהיה איזון בין הפיזיות לטכניקה (דבר שמאפיין מאוד את היפנים).

שגיא מוקי

אומנם לא השיג מדליה (באופן נדיר) בפריז, אבל לזכותו ייאמר שקשה מאוד להגיע מוכן מנטלית לתחרות גדולה כשאתה מסומן ע״י היריבים שמגלים מוטיבציית יתר לנצח את אלוף העולם.
אם זה מנחם, אז כל אלופי העולם (הגברים) המכהנים שהגיעו לתחרות לא השיגו מדליה (נואל ואן די אנד – בעד 90 ק״ג, גורג פונסקה – בעד 100, וגם הצרפתיה מארי – עד 70 בנשים).
שגיא נראה מאוד מנותק בקרבות שלו, ומלבד שתי פעולות טובות בסיבוב הרביעי מול האיטלקי (שהביאו לשני וואזרי), לא הראה את הג’ודו שלו, אבל דווקא העובדה הזאת מנחמת, משום שאם ביום כזה שגיא מגיע לרבע הגמר, אז באמת שהשמיים הם הגבול עבורו…

אורי ששון הודח לצערנו כבר בסיבוב הראשון- דווקא אחרי הניצחון הגדול על הקוראני בגמר גרנד פרי תל אביבי, והוכיח שאצלו באמת הכל בראש.
אם זה מנחם מישהו, אז היריב האלמוני שלו המשיך כל הדרך למדליית הארד.

פיטר פלצ'יק

בלי שנשים לב שלושה ג’ודוקא מהנבחרת שלנו הוכיחו לאחרונה שהם יכולים לנצח כל יריב בקטגוריה שלהם (מה שמציב אותם אוטמטית בעמדה טובה למדליה בטוקיו).
במסטארס צ׳ינגדאו היה זה טוהר בוטבול שניצח את אורוז׳וב ואבינומה באפיונים מרהיבים, בתל אביב היה זה אורי ששון שניצח את קים הקוריאני העצום, ועכשיו היה זה תורו של פיטר לנצח את ליפרטליאני (אחרי ניצחון בחצי הגמר על המדורג ראשון בעולם – מיכאל קורל).
אני לא בטוח שאנשים מבינים את גודל הבשורה אבל מדובר בבשורה של ממש. אני זוכר היטב חלק מהמפגשים הקודמים של פיטר עם ליפרטליאני (3-0 לגיאורגי עד אמש), ובהם פיטר ממש הראה נחיתות (גם בגישה) מולו.
אתמול, למרבה השמחה, פיטר הסתכל לו לראשונה בלבן של העיניים ויצא נשכר (עם קצת מזל בעונש השלישי הנדיר שקיבל הגאורגי).

לי קוכמן

מכל הגודוקא הישראלים, מי שצריך את הניקוד בתחרויות של השנה האולימפית יותר מכולם הוא לי קוכמן שעדיין לא קבע את הקריטריון לטוקיו.
לי הפסיד כבר בסיבוב הראשון ליריב אלמני מהרפובליקה הדומיניקנית, אולי משום שישב לו בראש שבסיבוב השני ממתין לו הספרדי המדורג ראשון בעולם (משוכה כמעט בלתי עבירה עבור לי).
לי כבר הוכיח שהוא שווה מדליה באליפות גדולה (כזכור, כסף באליפות אירופה), ואם רק יסדר את הראש ויהיה מרוכז (בתוספת טיפת מזל בהגרלות) – אני מאמין שהוא יוכל לפרוע שטרות כבר בדיסלדורף בעוד שבועיים.

ערוץ הספורט

לערוץ הספורט מגיע שאפו ענק על שידורי הגמרים בכל התחרויות בסבב.
אבל דווקא אמש, בטורניר כל כך גדול עם מתמודד ישראלי בגמר, בחר הערוץ לשדר את הגמרים בערוץ הנישתי ביותר (ספורט 5 סטארס) וחבל..
הגיע הזמן לתת לספורט האולימפי המוביל את הכבוד והמעמד להם הוא ראוי ולהביא אותו לכמה שיותר בתים בישראל.

בנוסף

אף מילה על טדי רינר אבל באמת שהגיע הזמן…

שתף את הכתבה ועזור בקידום הענף בארץ!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן