שימו לב לקרבות הבאים באירוע UFC 255

אז אחרי ההדים מאירוע הפרישה של חאביב, אנחנו מקבלים אירוע אמנם יותר סולידי, אך עם 2 קרבות אליפות.
בנוסף יש לוחמים מצויינים שווה לשים אליהם לב, בכל אירוע כזה מקבלים הזדמנויות פרוספקטים טובים שתופסים את העין.

Early preliminary card

נתחיל בפרילימס ומי שפותח את האירוע.
תשימו לב ללואיס קוסקי שילחם נגד סשה פלאטניקוב.
אז לואיס הגיע עם אחיו אוריון לקונטנדר סירייס – תכניות מיונים ל-UFC (אותה תכנית בה נתן לוי זכה בחוזה) וזכו שניהם בחוזה לאחר שסיימו את היריבים שלהם ב – TKO.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louis Cosce (@louiscosce707)

2 עובדות מעניינות על השניים

1.שני האחים עם אותו מאזן 7-0 ושניהם סיימו את כל הקרבות שלהם ולא הגיעו להחלטה.
2.שניהם גם היו אמורים להילחם ביחד בקארד הזה, לאח אוריון היה צריך להיות קרב מול ניקולאס דאלבי, אך אוריון פרש מהקרב מסיבות שאינן ידועות עד לכתיבת שורות אלו ויחליף אותו הלוחם דניאל רודריגז.

לואיס קוסקי נגד סשה פלאטינקוב

לואיס קוסקי מעולם לא הגיע לסיבוב השני, הוא סיים ניצח את כל הקרבות שלו בסיבוב הראשון עם 5 KO/TKO ו2 הכנעות.
יקבל יריב שמגיע כאנדרדוג גדול לקרב הזה, סשה פלאטניקוב (5-2) עושה בכורה באירגון לאחר שניצח בTKO בקרב באחרון שלו. מבחן "הלסת החזקה" יעמוד על הכף עם לוחם חזק עם נוקאווט פאוור כמו קוסקי.

Preliminary

ניקואלס דאלבי נגד דניאל רודריגז

ניקואלס דאלבי מול דניאל רודריגז אז כמו שנאמר, הקרבי המקורי היה אמור להיות מול אוריון קוסקי שהודיע על פרישה והוחלף בדניאל רודריגז.
דאלבי לא דמות חדשה ב -UFC, היה בעבר בקדנציה אחת, עזב מוקדם מידי לאירגון האירופי המצליח ה – Cage Warior וחזר שוב ל-UFC. דאלבי ויקינג אמיתי, בקרב האחרון שלו באירגון CW הוא נלחם ברוס יוסטון (אז בלתי מנוצח אלוף מחלקת הוולטרייט באירגון – היום בבלאטור עם הפסד בקרב בכורה).
הקרב נגמר ב"ללא הכרעה" (NC) כי הלוחמים לא הפסיקו להחליק מכמות הדם הניגף משניהם בזירה.
אחרי הקרב הזה הוא מקבל קרב מול אלכס אוליברייה ומנצח בהחלטה.
בקרב האחרון הפסיד אמנם בהכנעה, אבל זה לוחם שעבר תקופות קשות וחזר מהם כמו מלוע של תותח, ציפייה גדולה לראות איך יראה בקרב הזה.

רודריגז (13-1) – לוחם מאוד מגוון, יודע למרוח את היריב על הריצפה ולעבוד בגראונד אנד פאונד מאוד טוב, ומצב שני יודע לעמוד ולהוציא קומבינציות מהירות מאוד, מבחינה סטטיסטית הוא עומד על 8.46 מכות לדקה (נתון מטורף – דומה לזה זה פאולו קוסטה). הוא מנצח 7 פעמים ב-TKO/KO ועוד 4 פעמים בהכנעה, רק 2 ניצחנות הגיעו להחלטה, פוטנציאל לקרב הערב.

חואקין באקלי נגד ג'ורדן רייט

אז באקלי נכנס לתודעה עם הסיומת המטורפת על אימפה קסנגנאי שהפכה לויראלית.
עוד בקרב עצמו לפני הסיומת ראינו את השיפור שלו מההפסד לקווין הולנד ועכשיו נראה אם הוא יעמוד במבחן ההמשכיות הקשה או שזאת הבלחה חד פעמית. ראינו שאת הטכניקה והעוצמה יש לו, מפה זה מבחן שעיקרו מנטאלי.
מולו יתמודד לוחם בלתי מנוצח ג'ורדן עם 11-0 מסיים את כל הקרבות שלו, מה שמדהים אצלו זה שהוא יודע פשוט לסיים במהירות על הקרקע ובעמידה.
מאזן של 6 ניצחנות ב – TKO/KO ו-5 הכנעות יעידו על כך.
פעם אחת סיים קרב בסיבוב השני, את שאר ה-10 בסיבוב ראשון.
מצפה פה מאצ'אפ מאוד מעניין, מצד אחד הרצף של ג'ורדן שנבחן פחות מסיבוב ב-UFC – עצירת קרב בעקבות חתך של היריב איקה וילאנוובה, מצד שני חואקין באקלי שפתח את הקדנציה עם הפסד וניצחון ומצפה להמשכיות.

Main card

דייבסון פיגורדו נגד אלכס פרז

הקרב המרכזי והאחרון לאירוע הוא דייבסון פיגורדו נגד אלכס פרז בהתחלה הקרב היה צריך להיות כביכול יותר גדול ומבטיח כשפיגורדו היה צריך להתמודד מול אלוף מחלקת הבנטמוייט (135) לשעבר קודי גרנדברט, אך האחרון פרש מהקרב בעקבות קרע בשריר ביד.

מולו יתמודד אלכס פרז – לוחם שסך חלקי הלחימה שלו שלמים יותר מפיגורדו.
שניהם טובים על הקרקע, שניהם שונים בסגנונות שלהם כל כך, גם בעמידה, פרז זורק קומבינציות מהירות של מכות, הוא מצמיד יריבים לגדר וזורק עליהם את כל הארסנל.
ממוצע מכות של 4.68 מספרות במקרה הזה את הסיפור.

פיגורדו חיה אחרת, חזק מאוד, תוקף בסלבנות בעמידה ויודע להכניס מכות שעושות הרבה נזק, משתמש במרפקים שיודעים לעשות המון נזק.
במעברים פרז מתאבק ברמה גבוהה מאוד – גדל עם שני אחים שאחד מהם אול אמריקן, הוא בעצמו לפני המעבר לMMA, היה עוזר ללוחמים להתכונן לקרבות עם כישורי ההיאבקות שלו, פרז יודע לקחת לקרקע ואז לעבוד משם על ההכנעות – חניקות אנקונדה או משולש יד, הוא פשוט מגיע לאיזור הנוחות ומכניע משם. בצד השני הוא יצטרך להיזהר, אם הוא משתמש בהיאבקות כדי להגיע לקרקע ולתקוף משם, פיגורדו נלחם הפוך, תיקח אותו לקרקע ותיסתכן בגיליוטינה מהירה שתתפוס את היריב, הוא יודע להתגלגל ומבין את העבודה על הקרקע. למרות הביטול המקורי של הקרב, יש פה מאצ'אפ טוב ומסקרן, בטח מבחינה סטייליסטית.

שתף את הכתבה ועזור בקידום הענף בארץ!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הרשמה לניוזלטר של המגזיןעדכונים חמים מענף אומנויות הלחימה - במייל שבועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן