מקס הלוואי נגד קלווין קייטר

אז הינה מגיע האירוע הראשון לשנת 2021 וזה הולך לקרות שוב בגולה של לוחמי ה UFC – באבו דאבי.
מקס הלוואי יתחרה מול קלווין קייטר במיין איבנט.

קלווין קייטר מקבל הזדמנות פז להתקרב לקרב על התואר במידה וינצח את הלוואי.
הוא קיבל את אחד מאצ'פים הכי קשים שלו עד היום, קיקבוקסר מוכשר עם בוקסינג מצוין שהולך להוות לו קושי אדיר ביישום הגיים פלאן שלו. אז קייטר העסוק, מצליח תוך כדי שהוא מתכונן לקרבות ומכוון לאליפות, לנהל ארגון MMA משלו Combat Zone MMA promotion הנמצא במנצ'סטר שבאנגליה, שם גם התחיל את דרכו.
ארגון שמהווה במה ללוחמים מוכשרים בתחילת דרכם.

מבחינת הקרב

יתרון מוטת הידיים בין השניים הוא של קייטר. מתאגרף עילית וחכם שיודע להביא את היריבים שלו לתוך המכות ג'אב – קרוס המהירות שלו, לפיינטים ולקומבינציות המרובות שהוא זורק.
קייטר מאוד מאוד חזק עם כוח בשתי הידיים וגם זה יבוא לטובתו בקרב.
קייטר יודע לשלב את המרפקים והברכיות שלו כמו שהיה בקרב מול ג'רמי סטיבנס, קייטר סיים סטיבנס עם מרפק ועשה נזק לעין של דן איגה בקרב ביניהם.

הלוואי נמצא כבר עשור ב – UFC ילד מוכשר בן 19 שניבאו לו גדולות וצדקו, אחד מלוחמי הפידרוויט הכי טובים שהיו למחלקה הזאת. אמנם נמצא ב-2 הפסדים רצופים לאלוף המכהן אלכסנדר וולקנובסקי, אבל אי אפשר לערער על היכולת המצויינת של מקס בקרב האחרון, יש האומרים שאף ניצח.
בקרב של חמישה סיבובים, יש פה יתרון להלוואי שבשנים של לחימה הוא כבר בן 38, התנסה בקרבות מרכזיים וקרבות אליפות בשנים האחרונות וזה לא זר לו. מעבר לפאן המנטאלי, בואו לא נשכח את הקרדיו המטורף שיש להלוואי.
הווליום של מקס כל כך גבוה, הנתונים הסטטיסיים בעמידה, כולם לטובתו בהשוואה לקייטר. 6.47 ממוצע של מכות לדקה אחוזי דיוק גבוהים יותר של דיוק והגנה ועוד נתון מעניין – הסטרייקינג הדיפרנציאלי של מקס גובה יותר.
סטרייקינג דיפרנציאלי זה נתון שמשקף יחס ולא כמות – על כל מכה שהלוואי קיבל – הוא נתן בפלוס של 1.95 מכות וקייטר עם יחס שלילי של 0.95. מבחיחנת פגיעות לדקה קייטר פגיע יותר עם 5.66, יותר ממוצע המכות לדקה שהוא נותן (5.01).

לסיכום

יש לנו מאצ'אפ מצויין בעמידה הסגנון המתאגרף הקלאסי של קייטר שיודע להכות בעוצמה ובמהירות בשילוב ברכיות ומרפקים שהוא משלב יותר ויותר בקרבות שלו לאחרונה לעומת הקיקבוקסינג של הלוואי שלוודאי ינסה לא לתת לקייטר להיכנס לו לטווח או להעיזר מוטת הידיים הארוכה שלו וישתמש בהמון בעיטות לגוף ולרגליים. מצפה לקרב מצויין בין השניים.

צפייה בקרב

ערב הקרבות ישודר בטלוויזיה – בערוץ ABC.
הערב קרבות האחרון שהיה בטלוויזיה היה בערוץ FOX שם שודר אירוע: "UFC on Fox: Lee vs. Iaquinta 2", דצמבר 2018.
בנוסף ישודר כמו תמיד ב- ESPN+.

שתף את הכתבה ועזור בקידום הענף בארץ!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הרשמה לניוזלטר של המגזיןעדכונים חמים מענף אומנויות הלחימה - במייל שבועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן