לימוד: בעיטה כפולה בקפיצה

שלום כאן רון ממועדון הלוחם הצעיר, היום אני רוצה ללמד אתכם את הבעיטה הכפולה בקפיצה.
באומנות הלחימה טאקוונדו יש הרבה בעיטות בקפיצה עקב המטרה המקורית שלה לעזור לאיכרים חסרי נשק להילחם בפרשים שבאו לשדוד את יבולם באדמת קוריאה לפני אלפי שנים.
אחת הטכניקות הפשוטות יחסית היא הבעיטה הכפולה או ה"דובון" כפי שקוראים לה בסלנג, בעיטת מגל כפולה באוויר שניתן לבצע עם הרגל הקדמית או האחורית.

עקרונות חשובים לביצוע הבעיטה הם קודם כל שימוש במותן או האגן, תוך כדי הבעיטה אגן הירכיים שלכם חייב להיות מעורב ולעזור לבצע את הרוטציה של הרגליים למטרה שלכם – הבטן או הראש.
ללא עבודת אגן לא תוכלו לכוון את הבעיטה, היא תהיה מסורבלת ואיטית וללא עוצמה כלל.
יש חשיבות לתזמון של הבעיטות שכן איך שבעיטה אחת מסתיימת שניה אמורה להתחיל ובכך ליצור רצף בעיטות מה שמעלה את יעילות הטכניקה ומעלה את הסיכוי לפגוע ביריב.

יש חשיבות להתחלה מעמידת קרב (קדמית או אחורית) וגם לסיום בעמידת קרב, הוא שמאפשר להמשיך לבצע טכניקות נוספות ביציבות ומהירות רבה ולהיות מוכנים לכל תרחיש של היריב שלכם.
את הבעיטה הכפולה רצוי לתרגל על כל משטח קשיח תחילה שתיתן לכם התנגדות מספקת כדי לבעוט עם הבעיטה השנייה ורק לאחר מכן לעבור ללפות או רקטות בעלו התנגדות פחותה.
ניתן לבצע את הבעיטה לבטן או לראש וכמובן שניתן לעשות אותה מספר פעמים ובכך בעצם ליצור "מבול " של בעיטות על היריב מה שמכונה בעצם הכפלות.

הרבה בהצלחה!

רון גרשנוק

רון גרשנוק

מאמן טאקוונדו

שתף את הכתבה ועזור בקידום הענף בארץ!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הרשמה לניוזלטר של המגזיןעדכונים חמים מענף אומנויות הלחימה - במייל שבועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן