טאקוונדו – דרך הרגל והיד

כל מה שרציתם לדעת על טאקוונדו ולא העזתם לשאול!
רון גרשנוק, מאמן ממועדון "הלוחם הצעיר" כאן כדי להסביר לכם – מה זה בעצם טאקוונדו?

טאקוונדו בקצרה

טאקוונדו היא אומנות לחימה קוריאנית, ופירושה היא "דרך הרגל והיד", מה שכמובן אומר לנו שהלחימה מתבצעת בעזרת הרגליים והידיים.

תחומי הטאקוונדו

תחמוילטאקוונדו יש שישה תחומים שונים:

החלק הראשון הוא הג’ירוגי, או בעברית – קרב אולימפי
בג’ירוגי מתמודדים שני מתחרים: האחד אדום, שמסמל את השמש והשני כחול, שמסמל את הים, והג'ירוגי הוא הסוג הנפוץ ביותר לטאקוונדו, זה שגם בו מתחרים באולימפיאדה ובשלל תחרויות מסביב לעולם.

החלק השני הוא אימוני הכוח
הטאקוונדו עובד המון על אימונים המשפרים על מספר פרמטרים, כגון: יציבות, גמישות, ובכלל כושר גופני גבוה וחיזוק השרירים, לוח טאקוונדו הוא בהחלט גם גמיש אבל גם חזק, וחשוב לעבוד במקביל על שתי התכונות הללו.

החלק השלישי הוא האושינסול
האושינסול הוא בעצם שיטה הנועדה יותר להגנה עצמית, המאפשרת לכם לדעת להתמודד עם מצבי חניקה או איום עם נשק ברחוב, ונותן לכם כלים להגנה עצמית מפני תקיפות.

החלק הרביעי הוא הקיוקפה
היא בעצם שיטת אימון לשבירת קרשים. בדיוק כמו בסרטים, גם באימוני הטאקוונדו במציאות, קיימים אימונים של שבירת קרשי עץ, העובדים על טכניקת הדיוק והעוצמה של המתאמנים.

החלק החמישי הוא הפומסה – אימון עצמי
על ידי קרב דימיוני עם יריבים דמיוניים. הפומסה עובד על ריכוז, דיוק, דמיון עצמי מפותח ותרגול לשליטה במצבי לחץ. הטאקוונדו מלמד אותנו להכיר ולהיזהר מ"הפתעות" היריב, ומתרגל אותנו לפיתוח הלחימה עד כדי שלמות.
הפומסה בעצם פותח בלית ברירה, בעת העתיקה לא היו הרבה מועדוני טאקוונדו בעולם והמתאמן היה צריך להגיע ברגל למועדון טאקוונדו מרחק כמה ימי הליכה. כך שהרבה מהאימונים בוצעו בבית, ונדרשה שיטת אימון כמו תרגול הפומסה, שלא דרשה ציוד רב או יריבי אימון.

החלק השישי הוא הטריקינג
כלומר, כל התרגילים וההופעות מיוחדות, המונעות על מיומנויות טכניקה גבוהות.
או הכי בפשטות – התרגילים שאותם תוכלו ללמוד ולהשוויץ, כגון: הסלטות, בעיטות באוויר, שבירת קרשים, ועוד מספר תרגילים מרשימים.

רון גרשנוק

רון גרשנוק

מאמן טאקוונדו

שתף את הכתבה ועזור בקידום הענף בארץ!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הרשמה לניוזלטר של המגזיןעדכונים חמים מענף אומנויות הלחימה - במייל שבועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן