חיים גוזלי בספורט הדמים

גוזלי מבת ים, בן ה-47, עם 13 ניצחונות בקרבות MMA שאת רובם ניצח בהכנעה, הולך להילחם בקרבות ללא כפפות ובחוקי איגרוף.
לאחר שבוטל הקרב MMA שהיה אמור להתרחש ב-25 לדצמבר 2020, קיבל גוזלי הצעה לקרב איגרוף בליגה BKFC, ליגה מוכרת מאוד בעולם בזכות האכזריות שבקרב בלי כפפות.
זה הוא האירוע הכי גדול של "איגרוף בידיים חשופות" בפלורידה, באירוע הזה תעלה פייג' ואן זאנט (לשעבר התחרתה בקרבות MMA ב-UFC) במיין איבנט!

על הליגה

BKFC היא הליגה הראשונה שקיבלה אישור לעשות באופן חוקי קרבות איגרוף עם ידיים חשופות באמריקה (מאז 1889).
מטרת הליגה היא לשמור את המורשת ההיסטורית של לחימה ללא כפפות, תוך הקפדה על חוקים השומרים על בטיחות המתאגרפים. לכן המתאגרפים לא יורשו לשים יותר משכבה אחת של גזה על מפרקי האצבעות.
מה שעוד מיוחד בליגה זו היא הזירה – בזירת הקרב אין פינות, החבלים יוצרים עיגול על הבסיס המרובע של הזירה ובכך מעודדים התקפות מהירות ומרגשות.

ראיון עם גוזלי לפני הקרב

שאלה – לפני הכל אני חייב לשאול – למה?
למה נכנסת להילחם שוב בגיל 47 ועוד בקרבות מסוג זה, קרבות אכזריים בידיים חשופות?

גוזלי: "זה אתגר בשבילי, אני רוצה לראות דברים חדשים לעשות דברים חדשים. זה אתגר גדול בשבילי לעשות איגרוף בידיים חשופות. ברגע שראיתי את הליגה הזו, אמרתי לעצמי כשאסיים את קרבות ה-MMA והבלאטור אעשה את זה. עכשיו חלומי התגשם. לדעתי כולם צריכים לבדוק את הגבולות שלהם זה בדיוק מהות אומנויות הלחימה, אני לא מפחד להילחם בשום אומנות לחימה".

שאלה – כולנו מכירים אותך כאיש ג'יו ג'יטסו, מה הקשר איגרוף עכשיו?

גוזלי: "אני איש MMA, התחלתי בקראטה בגיל 6, עברתי אחר כך לאיגרוף תאילנדי ואיגרוף, רק בגיל 21 הגעתי לג'יו ג'יטסו ברזילאי. כולם יודעים שאני יכול להכניע ועכשיו אראה לכולם שאני יודע להתאגרף".

שאלה – איך אתה מתכונן לקרב, איך שונים האימונים שלך מההכנה לקרבות MMA?

גוזלי: "קודם כל טסתי עכשיו למחנה אימונים בארצות הברית עם המאמן שלי חזי רכטמן כדי להתאמן. באימונים אני מתאמן רק לאיגרוף בידיים חשופות, אנחנו לא עושים דברים שאיני הולך לעשות בזירה. גם לא דברים של איגרוף שלא יעבדו בקרבות ידיים חשופות כגון סטים של 3 ויותר מכות. גדלתי להכות בידיים חשופות בקראטה, היינו מכים אחד בשני זה לא חדש לי, הידיים שלי מוכנות לזה".

שאלה – מה מטרתך העכשווית?

גוזלי: "קודם כל אני מתכוון לנצח בקרב הזה ולאחר מכן מטרתי להביא את קרבות האיגרוף ללא כפפות לישראל כמו שעשיתי עם ליגת ה-MMA בלאטור שהצליח בענק. בבלאטור הבאתי בפעם הראשונה כ-6 אלפים אנשים ובאירוע האחרון לפני התפרצות הקורונה כ-9 אלפים, עם הערב הזה אני הולך לשבור את השיא ומכוון להביא כ-12 אלפים אנשים. הסיבה לכך לדעתי היא שקרבות האיגרוף בידיים חשופות הם הדבר האמתי – ממש אגרסיביים, זה משהו שהישראלים יאהבו לראות. כרגע אין תאריך מדויק אבל בזכות התקדמות מהירה של החיסונים בישראל אני חושב שכבר ביולי-אוגוסט אוכל לעשות אירוע כזה בישראל".

לצפייה בקרבות

את הקרב של חיים גוזלי תוכלו לראות בשיטת "PPV" – "לשלם לפי צפייה".
אירוע הקרבות ישודר ב-6 לפברואר בשעה 4:00 (לפי שעות ישראל).
אתם מוזמנים להזמין כבר עכשיו – לחצו כאן.

 

איליה סקברונסקי

איליה סקברונסקי

סגן אלוף עולם ואלוף אירופה לשעבר באיגרוף תאילנדי, מייסד אתר M.A.M ובעלים של רשת מכוני SK GYM

שתף את הכתבה ועזור בקידום הענף בארץ!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הרשמה לניוזלטר של המגזיןעדכונים חמים מענף אומנויות הלחימה - במייל שבועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן